KONST / Litografier / Färglitografi 15362036
nr 1536 2036
Ilon Wikland
(f. 1930), Sverige
"Sagorna". Signerad, numrerad 214/450. Färglitografi, bildmått: 43x55 cm, yttermått inklusive ram: 64x76 cm
Ilon Wikland, född 1930 i Estland, illustratör.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
2.400 kr
måndag 24 april 2023
kl 18:10:26
1.600 kr
1.700 kr (Budbetjänt)
1.800 kr
1.900 kr (Budbetjänt)
2.200 kr
24 apr